Dzieciaki z Oriona otrzymują dotacje !

Mamy to !!! Projekt "Promujemy mecze, kibicujemy dzieciom i... jeździmy po świecie :)" otrzymuje dotację. Projekt zdobył w konkursie grantowym FIO Mazowsze bardzo dużo punktów: 42,5 na 50 możliwych i uplasował w najlepszej siódemce docenionych projektów. Z pośród 317 wniosków z całego województwa mazowieckiego, w tym roku w siedmiu Lokalnych Komisjach Oceniających o swoich projektach opowiedziało prawie 200 grup, które przeszły do II etapu konkursu, z czego 102 otrzymały dofinansowanie !

Zgodnie z regulaminem, z każdej komisji zostało wyłonionych do dofinansowania 25% spośród zaprezentowanych projektów. M.in.: Plac zabaw w Morzyczynie Włóki, „Kącik Seniora” w miejscowości Bobrek, Aktywni Mieszkańcy z Rabian, „Letnie kino pod chmurką” w Krzynowłodze Wielkiej, Akcja Integracja we Władysławowie, projekt „Odpoczynek na świeżym powietrzu” z Solca oraz „Rodzice z Drużyny Żaków i Orlików” z okolic Grodziska Mazowieckiego to siedem najlepszych projektów z poszczególnych komisji.

Wspólny projekt Rodziców z Drużyny Żaków/Orlików i nowego Zarządu GKS Orion Cegłów otrzymał dotacje w wysokości 5.000,00 zł i zajął I miejsce w swojej Lokalnej Grodziskiej Komisji. Przyznane środki zostaną wydane na promowanie dziecięcych drużyn piłkarskich, meczy i turniejów z ich udziałem w Gminie Baranów, w Gminach sąsiednich i na Mazowszu.

Matkami tego sukcesu są cztery Panie, mieszkanki naszej Gminy:

Pani Agnieszka Jaranowska, mieszkanka Osin, mama Kuby - kapitana z Drużyny Orlików,

Pani Marta Popowska, mieszkanka Baranowa, mama Oskara - zawodnika z Drużyny Żaków,

Pani Anna Pąk, mieszkanka Żab, mama Mateusza - zawodnika z Drużyny Orlików,

Pani Anna Żaczkiewicz, mieszkanka Bożej Woli - Vice Prezes Zarządu GKS Orion Cegłów.

Brawo za pomysł i inicjatywę. Jak widać warto brać sprawy w swoje ręce, warto próbować, warto walczyć o dotacje i przedstawiać w organizacjach pozarządowych swoje lokalne potrzeby, pomysły i argumenty na promowanie sportów drużynowych w naszej okolicy. Pomysł szczególnie cieszy, iż jest to kolejna, udana inicjatywa typowo oddolna mieszkańców naszej gminy, którzy zdobywają z powodzeniem kolejne środki na sport z zewnętrznych organizacji pozarządowych.

Pomysł szczególnie cieszy, iż jest to kolejna udana inicjatywa typowo oddolna mieszkańców naszej Gminy, którzy próbują zdobyć dodatkowe środki na sport z organizacji pozarządowych. (http://orion2007.futbolowo.pl)