Piłkarska Reprezentacja Gminy Baranów

Czyli „Z Podwórka na Stadion…”

Skład Reprezentacji tworzą zdolni chłopcy, uczniowie klas III-V szkoły w Bożej Woli i Baranowa, czynni zawodnicy lokalnych klubów piłkarskich: Oriona Cegłów, Błonianki Błonie i Pogoni Grodzisk.

W październiku ruszyły rozgrywki XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, w którym uczestniczą dzieci z każdego zakątka Polski. Z inicjatywy rodziców Szkoła w Bożej Woli we współpracy ze Szkołą w Baranowie zgłosiły do Turnieju wspólną piłkarską reprezentacje gminną o nazwie „FC Boża Wola – Baranowskie Orły”. Młodzi piłkarze w dwóch kategoriach wiekowych, powalczą o występ w finale na stadionie PGE Narodowym.

Organizatorami udziału dzieci w Turnieju jest kilku rodziców, którzy wszystkie działania realizują charytatywnie. Panie Renata Pietraszek, Anna Żaczkiewicz oraz Agnieszka Jaranowska, zdobyły zgody Dyrektorów szkół, wsparcie głównego sponsora Wójta Gminy Baranów i zakupiły stroje. Trenerami obu drużyn zostali Panowie Mariusz Żaczkiewicz i Arkadiusz Bogusz, którzy zgłosili dzieci do Turnieju i prowadzą regularne treningi obu drużyn. Zdjęcia natomiast wykonał niezawodny i zawsze pomocny Pan Norbert Getter.

W skład młodszej Drużyny U-10 rocznik 2008 wchodzą: Bartłomiej Pietraszek, Filip Bogusz, Kacper Choromański, Szymon Kraśniewski, Jakub Szczepański, Szymon Trochimiuk, Antoni Wiśniewski uczniowie ze szkoły w Bożej Woli oraz Jan Grochal, Mateusz Pindor, Artur Tkacz uczniowie ze szkoły w Baranowie.

W skład starszej Drużyny U-12 rocznik 2006/2007 wchodzą: Jakub Olędzki, Łukasz Wierzbicki, Michał Żaczkiewicz, Mateusz Ćwirzeń, Maciej Olejnik, Mateusz Pąk uczniowie ze szkoły w Bożej Woli oraz Jakub Jaranowski, Bartłomiej Zając, Oskar Popowski, Kuba Wiśniewski uczniowie ze szkoły w Baranowie.

Każdy z tych chłopców pomimo młodego wieku 10-12 lat posiada już nie lada doświadczenie piłkarskie w lidze MZPN, turniejach powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Powołanie do Reprezentacji Gminnej i udział w Turnieju o Puchar Tymbarku jest dla tych chłopców nagrodą w samą w sobie. Będzie to ich pierwszy, znaczący krok w kierunku gry w biało-czerwonej koszulce Reprezentacji Polski. Organizatorzy turnieju zapewniają, iż wyróżniający się zawodnicy, obserwowani na poszczególnych etapach rozgrywek, mają szansę dostać zaproszenie na zgrupowania i konsultacje.

Okres od października do marca to czas zmagań na etapie gminnym i powiatowym. Drużyny, które okażą się najlepsze w tej fazie, zakwalifikują się do Finałów Wojewódzkich rozgrywanych na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku oraz do majowego finału na stadionie PGE Narodowym. Nagrodą główną będzie możliwość obejrzenia meczu kadry trenera Adama Nawałki oraz osobistego spotkania z piłkarzami Reprezentacji Polski.

Trzymamy więc kciuki za naszą reprezentację gminną i czekamy z niecierpliwością na pierwsze fotorelacje z tych rozgrywek.

Info: Anna Żaczkiewicz

foto: Norbert Getter